^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Zielona Pracownia

Program "Laboratoria Przyszłości"

paczkaDrodzy Rodzice!!!

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji SZLACHETNA PACZKA i przygotowujemy paczkę dla rodziny mieszkającej w naszej okolicy. Mamy nadzieję, że jak zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie. Pamiętajcie, że w każdym z nas jest moc czynienia dobra i możemy zmienić historię kolejnej rodziny na lepszą.
Wpłat potrzebnych na zakup kuchenki gazowej z piekarnikiem oraz opału na zimę można będzie dokonywać do 5 grudnia w sekretariacie szkoły, potrzebne artykuły bardzo prosimy przynosić do 5 grudnia i przekazywać wychowawcom.

Już teraz dziękujemy Wam bardzo za wszelką pomoc, bo wiemy, że jak zawsze możemy na Was liczyć!!!
Pamiętajcie, w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!!
uczniowie + rodzice + nauczyciele + pracownicy szkoły = P O M O C

Historia Rodziny

Pan Sebastian pracował w kopalni przez kilkanaście lat. Pani Izabela przed chorobą zajmowała się domem, wychowywaniem trójki własnych dzieci. Byli też rodziną zastępczą nieletniego rodzeństwa pana Sebastiana.

Do ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazła się rodzina, doprowadziła ich choroba. Pan Sebastian od wielu lat choruje na stwardnienie rozsiane, jest też po operacji biodra i ma problemy ze wzrokiem - choruje na jaskrę. Pani Izabela jest po przebytej chorobie nowotworowej i amputacji piersi, jest na rencie. Skromne dochody pozwalają rodzinie na bardzo skromne życie. Rodzina utrzymuje się tylko z jednej renty chorobowej i skromnych zasiłków z opieki społecznej. Suma przychodów rodziny wynosi 1770 zł na miesiąc, a wydatki na mieszkanie i leki wynoszą 1000 zł miesięcznie. Dochód na jednego członka rodziny wynosi 385 zł miesięcznie. 

Piękno Rodziny

Rodzina żyje bardzo skromnie, ale dają radę pomimo trudności z jakimi się borykają na co dzień. Na niewielką pomoc mogą zawsze liczyć z opieki społecznej. Państwo Izabela i Sebastian są wdzięczni za to, że mają siebie i są ze sobą tyle czasu, są 37 lat po ślubie i, że szanują się wzajemnie. Pani Izabela piecze pyszne ciasta. Pan Sebastian łowi ryby. Ze względu na ograniczenia spowodowane chorobą są zadowoleni z tego co mogą robić. Wspólne spędzanie czasu i rozmowy przy kawie sprawiają państwu bardzo dużo przyjemności.

 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

  1. Żywność

Państwo dysponują tylko jedną niską rentą chorobową i każda pomoc jest dla nich ważna. Zapas żywności pozwoli trochę podreperować budżet domowy.

  1. Środki czystości

Skromne zasoby finansowe rodziny nie pozwalają na zbyt wielkie zakupy środków czystości.

  1. Kuchenka gazowa z piekarnikiem

Obecnie użytkowana kuchenka jest już stara i nie całkiem sprawna, nie działają wszystkie palniki, a w szczególności piekarnik. Pasją pani Izabeli są ciasta i innego rodzaju wypieki.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała : Herbata, Kawa, Ryż,Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem,Konserwy mięsne, Konserwy rybne

Środki czystości:Mydło / żel myjący, Szampon, Szczoteczka do zębów, Pasta do zębów,Płyn do płukania, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące

Wyposażenie mieszkania

Uwagi:

Rozmiar pościeli 160x200, 2 komplety

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi:

Kuchenka z piekarnikiem na gaz z butli

Inne potrzeby materialne

Uwagi:

Państwo utrzymują się tylko z jednej renty chorobowej i nie stać ich na zakup opału na cały sezon grzewczy. Z dodatku węglowego zakupią część, a brakująca część, to właśnie ta jedna tona.

Opał Węgiel, 1 tona

 Szczególne upominki

Uwagi:

Pan Sebastian lubi łowić ryby, w niedalekiej okolicy ma swoje miejsce, gdzie łowi pstrągi. Kiedy mu choroba pozwala, to lubi zarzucić wędkę. Bardzo przydałby mu się nowy osprzęt. Pani Izabela podczas prac domowych lubi słuchać radia. Daje jej to poczucie spokoju, a wiadomości radiowe są dla niej oknem na świat.

Sebastian: Kołowrotek wędkarski do łowienia pstrąga

Izabela: Radio

Laboratoria Przyszłości
Program "Erasmus+"
Zielona Pracownia