^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Zielona Pracownia

Program "Laboratoria Przyszłości"


szlachetna paczkaDrodzy Rodzice!!!

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji SZLACHETNA PACZKA i przygotowujemy paczkę dla samotnego, starszego pana mieszkającego w naszej okolicy. Mamy nadzieję, że jak zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie. Pamiętajcie, że w każdym z nas jest moc czynienia dobra i możemy zmienić historię kolejnej rodziny na lepszą.
Wpłat potrzebnych na zakup lodówki można będzie dokonywać do 5 grudnia w sekretariacie szkoły, potrzebne artykuły bardzo prosimy przynosić do 5 grudnia i przekazywać wychowawcom.
Już teraz dziękujemy Wam bardzo za wszelką pomoc, bo wiemy, że jak zawsze możemy na Was liczyć!!!
Pamiętajcie, w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!!!
uczniowie + rodzice + nauczyciele + pracownicy szkoły = P O M O C

Historia rodziny:

Pan Jan (62 l.) mieszka samotnie. Mężczyzna jeszcze do niedawna był aktywny zawodowo, po 37 latach pracy w budowlance, która była jego pasją, dotknęła go straszna choroba, na skutek której amputowano mu obie nogi. Obecnie Pan Jan jeździ na wózku inwalidzkim. Na co dzień pomagają mu znajomi i opiekunki z Ośrodka Pomocy Społecznej. Pan Jan mieszka w małym, komunalnym mieszkaniu, liczącym jeden pokój. Brak w nim kuchni, ubikacji i łazienki. Toaleta jest dostępna na korytarzu, ale Pan Jan nie może z niej korzystać, ponieważ prowadzą do niej schody, których samodzielnie nie jest w stanie pokonać . W mieszkaniu brak także bieżącej wody. Pan Jan nie może podjąć żadnej pracy zarobkowej ze względu na stan zdrowia. Większość środków, które otrzymuje pan Jan w formie zasiłku pielęgnacyjnego i opiekuńczego (850 zł), przeznacza na opłaty za mieszkanie i leki uśmierzające ból. Po odliczeniu wydatków zostaje jedynie 260 zł.

Pan Jan mimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł, ma ogromne poczucie humoru. Nie poddaje się zniechęceniu, wszystko przyjmuje z wdzięcznością i docenia to, co posiada.

Najważniejsze potrzeby:

1. Lodówka

obecnie używana jest już stara (ok. 10 lat) i głośno pracuje. Jest to bardzo uciążliwe, gdyż stoi ona w pomieszczeniu, w którym całodobowo przebywa także Pan Jan. Lodówka generuje duże koszty, ponieważ dużo zużywa prądu.

2. Koszulki typu T-Shirt - rozmiar L, bluza rozpinana polarowa rozmiar L

obecnie posiadane są zniszczone, a koszulki są wygodne dla Pana Jana, który jeździ na wózku inwalidzkim.

3. Artykuły żywnościowe i środki czystości: herbata, ryż, makaron, cukier, dżem, konserwy rybne, kawa, kasza, mąka, olej, konserwy mięsne, warzywa w puszkach, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.

artykuły te bardzo odciążą budżet domowy Pana Jana. Środki, które obecnie wydaje na żywność, będzie mógł przeznaczyć na inne potrzeby.

4. Wyposażenie mieszkania - kołdra, poduszka, pościel (poszwy, prześcieradło), lampa sufitowa z żarówką, bo aktualnie są tylko druty.

Szczególnym upominkiem wymarzonym przez pana Jana jest obrazek góralski z widokiem gór do pokoju, do zawieszenia na ścianie.

Laboratoria Przyszłości
Program "Erasmus+"
Zielona Pracownia