^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Zielona Pracownia

Program "Laboratoria Przyszłości"

zdj2Lubię ludzi, to hasło tegorocznej akcji "Szlachetna Paczka".

Dzięki empatii i szlachetności serc mogliśmy wspólnie uszczęśliwić panią Irenkę i jej schorowanego męża Józefa. W piątek 8.grudnia wolontariusze wraz z kierowcą przywieźli prosto ze sklepu wersalkę. Pani Irena już wtedy płakała ze wzruszenia. Po dwóch godzinach kolejne pukanie do drzwi i w nich wolontariusz, asystentka rodziny oraz my przedstawiciele szkolnej społeczności wraz z pozostałymi prezentami.

Wśród nich znalazły się zakupione w sklepach: pralka wraz z wirówką, koc, pościel, ręczniki, obrus i serwety, nowa mikrofalówka ofiarowana przez panią Winkler a także żywność trwała i środki czystości. Ale to nie wszystko! Bardzo ważnym elementem było osobiste spotkanie, serdeczna rozmowa, to sprawiło, że kolejna rodzina poczuła się szczęśliwa. W imieniu obdarowanego małżeństwa życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny i szczęśliwego Nowego Roku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie paczki.

Prosimy o zapoznanie się z treścią maila, którego otrzymaliśmy od Wolontariusza opiekującego się obdarowaną przez nas rodziną:

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami! 

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem SLA-2971-561864), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie. 

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Irena była bardzo poruszona, kiedy zobaczyła paczki, które zostały dla niej i jej męża przygotowane. Kilkukrotnie na jej twarzy pojawiły się łzy szczęścia zmieszane z niedowierzaniem. Pierwsze wprowadzona została wersalka - kiedy wraz z przyjacielem wnieśliśmy ją do pokoju - pojawił się szok połączony z pełnią szczęścia. Pani Irena do ostatnich chwil spotkania nie wierzyła w to co się działo. Otrzymali naprawdę ogromną pomoc i wsparcie - widać było także ogromną wdzięczność. Kiedy już wnieśliśmy wszystkie paczki - usiedliśmy wszyscy razem i rozmawiając na przeróżne tematy wypiliśmy herbatę. Pan Józef - bardzo chętny do rozmowy opowiadał nam dużo o swojej pasji - którą kiedyś się zajmował - tj. wędkarstwie. Widać było, że możliwość porozmawiania o tym z innymi ludźmi była dla niego ważna i przyniosła mu szczęście. Do samego końca widać było poruszenia u pani Ireny - nie mogła uwierzyć w to co się stało - z pewnością emocje pozostały w jej sercu jeszcze długo po tym gdy odjechaliśmy. Z pewnością rodzina nie zapomni tego, co razem uczyniliśmy dla nich.

Co chce przekazać wolontariusz?

Chciałbym podziękować za bardzo owocną współpracę oraz za ogromne zaangażowanie całej szkoły. Uważam, że razem stworzyliśmy coś pięknego - pani Irena i pan Józef otrzymali od nas ogromne wsparcie - wierzę, że dzięki temu ich życie będzie lepsze. Mogę śmiało stwierdzić, że szkoła podstawowa im. Karola Miarki w Ochabach Małych stanęła na wysokości zadania - spisaliście się idealnie. Za to wszystko chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali. Z okazji zbliżających się świąt chciałbym życzyć Błogosławieństwa Bożego - Zdrowia, szczęścia oraz cudownego czasu spędzonego z bliskimi.

Laboratoria Przyszłości
Program "Erasmus+"
Zielona Pracownia