^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Zielona Pracownia

Program "Laboratoria Przyszłości"

DSC05248W  czerwcu grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej w Ochabach wzięła udział w podróży do kraju corridy i paelli. Mobilność była jednym z etapów realizowanego w szkole projektu "European Super Skills" w ramach programu Erasmus+. Jak sugeruje nazwa projektu, jego celem jest kształtowanie wśród młodych ludzi takich umiejętności, które umożliwiają rozwijanie życiowego potencjału. Są to zdolność do komunikacji, niezależność, podejmowanie inicjatywy, samodzielność, otwartość na innych, kreatywność. Istotnym celem projektu jest także integracja i włączanie osób niepełnosprawnych do społeczeństwa. Wiele działań podejmowanych jest na terenie szkoły. Kilka razy w roku uczniowie mają okazję wyjechać do krajów partnerskich. W Hiszpanii uczennice z Ochab prezentowały swoją ojczyznę podczas europejskiego kiermaszu, poznawały metody pracy szkoły w Deni, uczestniczyły we wspólnych aktywnościach ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, a w czasie pobytu miały wiele okazji do rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Wyjazd był także możliwością poznania kultury Hiszpanii, zwiedzenia średniowiecznych ruin zamku w Deni, katedry w Walencji, w której znajduje się Święty Graal oraz spróbowania regionalnych specjałów. Dzięki uprzejmości naszych hiszpańskich gospodarzy mogliśmy uczestniczyć w przygotowywaniu tradycyjnej hiszpańskiej paelli oraz podziwiać wybrzeże Costa Blanca w czasie wspólnego rejsu. Do tej pory uczniowie z naszej szkoły wyjechali już do Finlandii, Wielkiej Brytanii i Holandii, a szkoła gościła uczestników projektu z krajów partnerskich. Projekt zakończy się w maju 2020 roku.

 

Wizyta w Hiszpa...
Wizyta w Hiszpanii Wizyta w Hiszpanii
Wizyta w Hiszpa...
Wizyta w Hiszpanii Wizyta w Hiszpanii
Wizyta w Hiszpa...
Wizyta w Hiszpanii Wizyta w Hiszpanii
Wizyta w Hiszpa...
Wizyta w Hiszpanii Wizyta w Hiszpanii
Wizyta w Hiszpa...
Wizyta w Hiszpanii Wizyta w Hiszpanii

Laboratoria Przyszłości
Program "Erasmus+"
Zielona Pracownia