zdj1Niech będzie na wieki pochwalony

Pan Jezus w Betlejem narodzony!

Tym pozdrowieniem kolędnicy misyjni witali rodziny mieszkające w Ochabach i Wiślicy, które odwiedzili w dniach 28 i 29 grudnia. Uroczystego posłania dokonał Ks. Proboszcz Dariusz Paneth podczas Eucharystii w Święto Młodzianków tj. 28 grudnia 2017 roku. Tym razem kolędowało 5 grup, każda pod troskliwą opieką nauczycieli.

Czytaj więcej: Kolędnicy Misyjni

zdj2Lubię ludzi, to hasło tegorocznej akcji "Szlachetna Paczka".

Dzięki empatii i szlachetności serc mogliśmy wspólnie uszczęśliwić panią Irenkę i jej schorowanego męża Józefa. W piątek 8.grudnia wolontariusze wraz z kierowcą przywieźli prosto ze sklepu wersalkę. Pani Irena już wtedy płakała ze wzruszenia. Po dwóch godzinach kolejne pukanie do drzwi i w nich wolontariusz, asystentka rodziny oraz my przedstawiciele szkolnej społeczności wraz z pozostałymi prezentami.

Czytaj więcej: Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki

24862224 1647505465313383 5184669767877035353 nSzkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w akcji "TAK POMAGAM"

Nasi wolontariusze wraz z opiekunami przyjmowali produkty spożywcze w piątek (8.12) i w sobotę (9.12) w sklepie GS w Ochabach w godzinach 7.00-16.00. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu młodzieży, rodziców, nauczycieli i gościnności kierownictwa sklepu GS w Ochabach udało się zebrać ok. 257 kg żywności i przekazać paczki 15-stu potrzebującym rodzinom z naszej okolicy.

Czytaj więcej: Akcja "TAK POMAGAM"

F791HNSo 400x400Ruszamy ze zbiórką darów i pieniążków na akcję Szlachetna Paczka!

W tym roku chcemy pomóc Pani Irence (l.59) i Panu Józefowi (l.65). To kochające się i zgodne małżeństwo. Niestety Pan Józef miał krwiaka mózgu, zmagał się z zawałem i zapaleniem opon mózgowych... Pani Irena uczyła męża na nowo podstawowych czynności takich jak chodzenie. Aktualnie rodzina utrzymuje się z renty Pana Józefa, która wynosi 889zł, po odliczeniu kosztów mieszkania i leków, dochód na członka rodziny wynosi 240zł.

Czytaj więcej: Przygotowujemy paczkę potrzebującej rodzinie - dołącz do nas!!!

Św. AntoniZrób coś dobrego, podziel się z potrzebującymi!!!
W dniach 23 - 27 października odbędzie się zbiórka dla Fundacji św. Antoniego w Ustroniu.
Zbieramy:
- żywność,