z2W ubiegły piątek i sobotę członkowie Szkolnego Koła Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji Tak Pomagam uczestniczyli w zbiórce żywności. Dzięki miłosierdziu klientów sklepu GS ,,S Ch" w Ochabach zebraliśmy 331 kg artykułów żywnościowych, które w przyszłym tygodniu zostaną ofiarowane potrzebującym rodzinom mieszkającym w Ochabach. Było to możliwe także dzięki zapałowi wolontariuszy i ich opiekunów.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Tak pomagam"

IMG 20181207 125250Dla naszej szkolnej społeczności była to pracowita sobota. Dokładnie już w piątek uczennice klasy VIIIa – Monika, Ewelina, Julia i Sonia oraz pani Angelika Zając pieczołowicie segregowały i pakowały produkty ofiarowane na ,,Szlachetną Paczkę". W sobotę pięknie zapakowane artykuły spożywcze, środki czystości, ręczniki, bieżniki świąteczne i upominki osobiste załadowaliśmy do samochodu i udaliśmy się najpierw do Cieszyna.

Czytaj więcej: "Weekend Cudów" za nami...

mikolajZachęcamy do dzielenia się słodyczami, które otrzymaliście od Świętego Mikołaja. Ofiarowane przez Was słodycze podarujemy dzieciom mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych De Notre Dame. Zbiórka potrwa do piątku 14 grudnia.

538x0Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami w dniach 7-8 grudnia 2018 r. od godz. 8:00 do godz. 16:00 w sklepie GS w Ochabach zbierają produkty spożywcze dla osób potrzebujących z naszej najbliższej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji "Tak Pomagam". Liczymy na Wasze wielkie zaangażowanie i dobre serduszka. Do zobaczenia w sklepie!!!

F791HNSo 400x400Ruszamy ze zbiórką darów i pieniążków na akcję Szlachetna Paczka!

Kochani Rodzice,
jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka i przygotowujemy paczkę dla potrzebującej rodziny z naszej okolicy.Pani Anna (79 l.) i jej syn p. Leszek (59 l.) mieszkają razem w nieocieplonym, energochłonnym domku. Pan Leszek cierpi na zespół Downa i jest pod stałą opieką pani Anny, która również jest przewlekle chora, gdyż cierpi na cukrzycę, nadciśnienie i reumatyzm.

Czytaj więcej: Przygotowujemy paczkę potrzebującej rodzinie - dołącz do nas!!!

41155281 268604310427854 987772422868434944 n 1Zrób coś dobrego, podziel się z potrzebującymi!!!
W dniach 4 - 14 września  odbędzie się wnaszej szkole zbiórka dla Fundacji św. Antoniego w Ustroniu.
Zbieramy:
- żywność,
- środki czystości,
- przybory szkolne,
- zabawki.

zdj1Nasze Szkolne Koło Caritas po raz trzeci uczestniczyło w zbiórce żywności w ramach akcji TAK POMAGAM. Dzięki ofiarności klientów Sklepu GS SCH w Ochabach zebraliśmy 254 kg żywności, która została ofiarowana rodzinom  mieszkającym w Ochabach. Jako opiekunka SKC pragnę złożyć serdeczne podziękowania: pani Krystynie Stafiej – kierowniczce sklepu za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki oraz paniom pracującym w sklepie za życzliwość okazaną wolontariuszom, a byli to: Zuzanna Franek, Julia Dzianach, Martyna Dzianach, Maria Welet, Magdalena Staniek, Ada Zahraj, Amadeusz Heller, Mateusz Szymala, Aleksandra Kubaczka, Wioleta Kuczera, Maja Karosek, Aneta Kopeć, Patrycja Kisiała, Katarzyna Fajkier,  Milena Dragan.

Czytaj więcej: Podsumowanie zbiórki żywności w ramach akcji "TAK. POMAGAM"

zdj1Niech będzie na wieki pochwalony

Pan Jezus w Betlejem narodzony!

Tym pozdrowieniem kolędnicy misyjni witali rodziny mieszkające w Ochabach i Wiślicy, które odwiedzili w dniach 28 i 29 grudnia. Uroczystego posłania dokonał Ks. Proboszcz Dariusz Paneth podczas Eucharystii w Święto Młodzianków tj. 28 grudnia 2017 roku. Tym razem kolędowało 5 grup, każda pod troskliwą opieką nauczycieli.

Czytaj więcej: Kolędnicy Misyjni