41155281 268604310427854 987772422868434944 n 1Zrób coś dobrego, podziel się z potrzebującymi!!!
W dniach 4 - 14 września  odbędzie się wnaszej szkole zbiórka dla Fundacji św. Antoniego w Ustroniu.
Zbieramy:
- żywność,
- środki czystości,
- przybory szkolne,
- zabawki.

zdj1Nasze Szkolne Koło Caritas po raz trzeci uczestniczyło w zbiórce żywności w ramach akcji TAK POMAGAM. Dzięki ofiarności klientów Sklepu GS SCH w Ochabach zebraliśmy 254 kg żywności, która została ofiarowana rodzinom  mieszkającym w Ochabach. Jako opiekunka SKC pragnę złożyć serdeczne podziękowania: pani Krystynie Stafiej – kierowniczce sklepu za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki oraz paniom pracującym w sklepie za życzliwość okazaną wolontariuszom, a byli to: Zuzanna Franek, Julia Dzianach, Martyna Dzianach, Maria Welet, Magdalena Staniek, Ada Zahraj, Amadeusz Heller, Mateusz Szymala, Aleksandra Kubaczka, Wioleta Kuczera, Maja Karosek, Aneta Kopeć, Patrycja Kisiała, Katarzyna Fajkier,  Milena Dragan.

Czytaj więcej: Podsumowanie zbiórki żywności w ramach akcji "TAK. POMAGAM"

zdj1Niech będzie na wieki pochwalony

Pan Jezus w Betlejem narodzony!

Tym pozdrowieniem kolędnicy misyjni witali rodziny mieszkające w Ochabach i Wiślicy, które odwiedzili w dniach 28 i 29 grudnia. Uroczystego posłania dokonał Ks. Proboszcz Dariusz Paneth podczas Eucharystii w Święto Młodzianków tj. 28 grudnia 2017 roku. Tym razem kolędowało 5 grup, każda pod troskliwą opieką nauczycieli.

Czytaj więcej: Kolędnicy Misyjni

zdj2Lubię ludzi, to hasło tegorocznej akcji "Szlachetna Paczka".

Dzięki empatii i szlachetności serc mogliśmy wspólnie uszczęśliwić panią Irenkę i jej schorowanego męża Józefa. W piątek 8.grudnia wolontariusze wraz z kierowcą przywieźli prosto ze sklepu wersalkę. Pani Irena już wtedy płakała ze wzruszenia. Po dwóch godzinach kolejne pukanie do drzwi i w nich wolontariusz, asystentka rodziny oraz my przedstawiciele szkolnej społeczności wraz z pozostałymi prezentami.

Czytaj więcej: Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki

24862224 1647505465313383 5184669767877035353 nSzkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w akcji "TAK POMAGAM"

Nasi wolontariusze wraz z opiekunami przyjmowali produkty spożywcze w piątek (8.12) i w sobotę (9.12) w sklepie GS w Ochabach w godzinach 7.00-16.00. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu młodzieży, rodziców, nauczycieli i gościnności kierownictwa sklepu GS w Ochabach udało się zebrać ok. 257 kg żywności i przekazać paczki 15-stu potrzebującym rodzinom z naszej okolicy.

Czytaj więcej: Akcja "TAK POMAGAM"

F791HNSo 400x400Ruszamy ze zbiórką darów i pieniążków na akcję Szlachetna Paczka!

W tym roku chcemy pomóc Pani Irence (l.59) i Panu Józefowi (l.65). To kochające się i zgodne małżeństwo. Niestety Pan Józef miał krwiaka mózgu, zmagał się z zawałem i zapaleniem opon mózgowych... Pani Irena uczyła męża na nowo podstawowych czynności takich jak chodzenie. Aktualnie rodzina utrzymuje się z renty Pana Józefa, która wynosi 889zł, po odliczeniu kosztów mieszkania i leków, dochód na członka rodziny wynosi 240zł.

Czytaj więcej: Przygotowujemy paczkę potrzebującej rodzinie - dołącz do nas!!!