Nasza szkoła od września 2017 bierze udział w programie Erasmus+. Akcja KA2- Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategiczne – współpraca szkół.
Tematem projektu jest kształtowanie w uczniach sześciu „super-kompetencji” czyli cech i postaw takich jak:
- niezależność i samodzielność
- empatia
- otwartość na nowe doświadczenia i wyzwania
- pewność siebie
- współpraca z rówieśnikami
- dbałość o zdrowie.

Czytaj więcej: Czym jest program Erasmus?

zdj1W dniach 22.01 - 26.01 uczniowie naszej szkoły Wiktor Gała oraz Jakub Płodczyk wraz z nauczycielami Tomaszem Rosińskim i Danielem Targoszem mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu ERASMUS. Oprócz doskonalenia języka angielskiego oraz poznawania kultury Finlandii mieli okazję spotkać i swoich rówieśników z Holandii, Hiszpanii, Anglii i oczywiście Finlandii. Oto krótka foto relacja z naszego wyjazdu.

Czytaj więcej: Wizyta w Finlandii

erasmusW ubiegłym tygodniu nasze dwie nauczycielki Joanna Pilorz i Paulina Pietrzycka odbyły podróż do Newcastle w ramach przygotowań do projektu Erasmus+ "European Super Skills" realizowanego w naszej szkole przez najbliższe trzy lata. Spotkanie odbyło się w Thomas Bewick School w Newcastle. Wyjazd ten był okazją do zaplanowania kolejnych kroków w ramach współpracy szkół państw partnerskich z Wielkiej Brytanii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii i Polski.

Czytaj więcej: Projekt Erasmus+ "European Super Skills"