Niektórzy uczniowie z Ochab przez ferie nie próżnowali. W pierwszym tygodniu spotykali się z panią Angelika Zając na próbach. Tak wyglądały przygotowania do występu z cyklu "Powrót do tradycji. Rezultaty swojej pracy grupa w składzie: Jagna Giernacka, Julia Rucka, Maciej Jawor, Jakub Płodczyk, Marysia Welet, Dawid Plinta, Katarzyna Fajkier, Daniel Plinta, Steven Słowik, Nikola Duda, Paweł Szafraniec, Wiktoria Kuczera zaprezentowała w sobotę w ochabskiej strażnicy. Uczniowie wystąpili w scence rodzajowej pt. "Z gwara i humorem". Z cala pewnością było to przedstawienie "na wysokim poziomie".

Po obejrzeniu zdjęć z prób przedstawienia , zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego występu:

Fotorelacja - Powrót do Tradycji, 03.02.2018

zdj42Do najważniejszych tradycji karnawałowych należą zabawy i bale. By tradycji stało się zadość, również w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców dla uczniów klas I – III. Pomysłowość dzieci i rodziców w przygotowaniu strojów okazała się ogromna. Na sali pojawiły się postacie z bajek i legend: piękne królewny, dzielni rycerze, piraci, wróżki. Można było spotkać Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę czy Piotrusia Pana.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy dla klas 1-3 SP

zdj122 stycznia klasa 1a gościła w szkole swoich dziadków z okazji ich święta. W części artystycznej uczniowie przedstawili dziadkom jasełka oraz złożyli życzenia i przekazali upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmilsze okazało się spotkanie po występach, na którym dziadkowie wspominali swoje szkolne lata, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, które pozostały w ich pamięci do dziś.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

zima2018Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7-miu do 16-stu lat do udziału w wypoczynku organizowanym w ramach akcji Zima w mieście 2018. W naszej szkole zajęcia odbywać się będą od 29 stycznia 2018 r. do 2 lutego 2018 r. w godz. 830 do 1330.

Oferta skierowana jest do mieszkańców Gminy Skoczów. W celu zgłoszenia uczestnictwa dziecka należy wypełnić kartę kwalifikacyjną i złożyć ją w jednym z dwóch podanych poniżej terminów:

Czytaj więcej: Zima w mieście 2018

25591592 1661220210608575 2770037432420535986 nW piątek na sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie wraz z całym gronem pedagogicznym, by obejrzeć przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę 3a pod opieką Pani Sylwii Brojacz i Pani Moniki Janik. Po przedstawieniu wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali przepiękne polskie kolędy. Podczas akademii wręczone zostały także nagrody i dyplomy za osiągnięcia w konkursie plastycznym programu Erasmus+, w konkursie na

Czytaj więcej: Akademia Bożonarodzeniowa

25531870 1657388867658376 569610933253117577 o14 grudnia 2017 r. uczennice: Kamila Baranowska, Ida Bulik i Jagna Giernacka dumnie reprezentowały naszą szkołę w Hażlachu w powiatowym konkursie czytelniczym "Kto czyta książki, żyje podwójnie".
Ida Bulik z klasy 5a wywalczyła wyróżnienie. Idę do konkursu przygotowała p. Angelika Zając.
Gratulujemy serdecznie!

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

WP 20171207 11 37 51 ProW miniony czwartek reprezentanci naszej szkoły Maciej Gała kl. 4a, Artur Bukowczan kl.4b i Kacper Płodczyk kl.4a wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Junior Challenge”.dla klas 4-6SP.  Zawodnicy najpierw rozwiązywali test indywidualny, a następnie wzięli udział w rozgrywkach drużynowych.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Junior Challenge” dla klas 4-6SP