shoes 1653773 960 720W czerwcu 2018 r. rozpoczął się w naszej szkole remont sali gimnastycznej m.in. cyklinowanie i lakierowanie parkietu. W związku z tym bardzo prosimy, aby dzieci, które będą ćwiczyły po remoncie na sali, posiadały obuwie sportowe (adidasy, tenisówki, trampki) z białą podeszwą. Inne podeszwy pozostawiają brzydkie smugi na parkiecie. Dziękujemy za wyrozumiałość.

trójmiastoW dniach 8-12.05.2018 r. klasy VII a i VII b wybrały się na wycieczkę nad Morze Bałtyckie do Trójmiasta, aby poznać bliżej historię Gdańska, Gdyni i Sopotu.
              Nasza wyjazd rozpoczął się we wtorek po godzinie 20.00. Ze stacji kolejowej w Pierśćcu udaliśmy się pociągiem do Katowic. Tam mieliśmy przesiadkę na właściwy pociąg do Gdańska. Podróż  trwała 10 godzin. Do Gdańska dotarliśmy w środę przed ósmą. Tego dnia wraz z naszą panią przewodnik zwiedziliśmy katedrę w Oliwie, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać pięknego koncertu organowego.

Czytaj więcej: „W dalekim, bliskim miejscu” - wycieczka klas VII A i VII B do Trójmiasta

DSCN4733W marcu uczniowie klas drugich gimnazjum wykonywali projekt związany z Twierdzeniem Pitagorasa omawianym na lekcjach matematyki - konstruowali Ślimaka Teodorosa. Ślimak Teodorosa (spirala Teodorosa) to konstrukcja geometryczna, pozwalająca stworzyć odcinek o długości równej pierwiastkowi z danej liczby naturalnej. Zasada konstrukcji opiera się na twierdzeniu Pitagorasa.

Czytaj więcej: Ślimak Teodorosa - projekt na lekcji matematyki

20180410 141935Sekrety przeczytanej lektury pt. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika zostały zamknięte w lapbooku, czyli uczymy się mądrze, ciekawie i inaczej podczas lekcji języka polskiego. Oto "książka na kolanach" w wykonaniu piątoklasistów.

Czytaj więcej: Nasze lapbooki

20180405 13440210 kwietnia klasy siódme udały się do Muzeum im. Gustawa Morcinka. Tam uczniowie poznali historię Skoczowa, dowiedzieli się m.in. z czego słynęło miasto, jakie występowały grupy rzemieślnicze oraz fabryki. Po wysłuchaniu prelekcji, odbyły się warsztaty dziennikarskie z panią doktor Lucyną Sadzikowską.

Czytaj więcej: Lekcja języka polskiego poza murami szkoły

zdj928 marca w środę w naszej szkole wszyscy uczniowie zebrali się, aby wspólnie uczestniczyć w Apelu Wielkanocnym. O część artystyczną zadbały klasy: 5 b i klasa 2 SP pod opieką Pani Pauliny Pietrzyckiej i Pani Anety Leś. Uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym nasze piękne, polskie tradycje wielkanocne. Nie zabrakło wierszyków i piosenek. Po części artystycznej wręczone zostały nagrody i dyplomy dla zwycięzców szkolnego konkursu na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia Liczby Pi.

Czytaj więcej: Apel Wielkanocny

zdj2W sobotę 10 marca w  strażnicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.  Klasa III a przygotowała dla wszystkich przybyłych kobiet krótki program artystyczny.  Przedstawienie okraszone było odrobiną humoru, ale wywoływało też wiele przeżyć. Na zakończenie dzieci obdarowały wszystkie panie własnoręcznie wykonanymi upominkami, w przygotowanie których włożyły wiele serca.

Jeszcze raz wszystkim Paniom życzymy na co dzień wiele uśmiechu!

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

zdj14W lutym w naszej szkole odbył się Dzień Bałwanka zorganizowany przez p. Marię Swobodę. Każdy uczeń naszej szkoły mógł stworzyć bałwanka według własnego pomysłu. Kreatywność uczniów nie miała granic, każda praca została zaprezentowana na wystawie. W tym samym tygodniu odbył się także Zimowy Konkurs Recytatorski dla klas 1 - 3 SP. Jury pracowało w pocie czoła, żeby wyłonić zwycięzców. Oprócz wierszy każda klasa zaprezentowała się śpiewając zimową piosenkę i rozwiązując zimowe zagadki. Były wielkie emocje i dużo radości.

Czytaj więcej: Dzień Bałwanka i Zimowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

sztandar KopiaDyrekcja i Rada Rodziców SP w Ochabach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na projekt sztandaru naszej szkoły. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły: klas I – VII SP i oddziałów gimnazjalnych. Celem konkursu jest stworzenie projektu, który będzie wzorem lub inspiracją do wyhaftowania sztandaru szkolnego. Konkurs ma również na celu rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, popularyzację działań plastycznych oraz umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowanie swojego talentu.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY NA PROJEKT SZTANDARU NASZEJ SZKOŁY