^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Zielona Pracownia

Program "Laboratoria Przyszłości"

IMG 20190930 131830Pod tym hasłem przeżywaliśmy w październiku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który ustanowił papież Franciszek. W naszej szkole gościliśmy ojca Ludwika, który jest Misjonarzem Świętej Rodziny i obecnie posługuje na Madagaskarze. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać warunki życia dzieci mieszkających na tej wyspie. Misjonarz przybliżył informacje o położeniu geograficznym i klimacie Madagaskaru oraz o gospodarce. Poznaliśmy także wiele ciekawostek  Madagaskaru: z dziedziny flory i fauny. Bardzo poruszyły nas informacje o ogólnym ubóstwie i  trudnej sytuacji materialnej dzieci malgaskich. Dowiedzieliśmy się, że tylko nieliczni mogą uczęszczać do szkoły, w której klasy liczą ponad 120 uczniów.

Dzieci bawią się tym, co same sobie zrobią. Mimo problemów dzieci są radosne i wesołe. Malgasze są bardzo muzykalni i dzięki ojcu Ludwikowi poznaliśmy kilka instrumentów. Ponieważ spotkanie odbywało się w małych grupach, mogliśmy mieć w rękach ręcznie wykonane instrumenty muzyczne oraz wyrzeźbione w drewnie zwierzątka. Zainteresowani uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy modlitwę Ojcze nasz w języku malgaskim. Drobnymi ofiarami wspomogliśmy rówieśników zamieszkujących ,,Ląd na końcu świata". Takie jest znaczenie nazwy wyspy w języku malgaskim.

Misjonarz
Misjonarz Misjonarz
Misjonarz
Misjonarz Misjonarz

Laboratoria Przyszłości
Program "Erasmus+"
Zielona Pracownia